100 lat Niepodległości

W piątek, 9 listopada 2018 społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia wszyscy wyróżniali się odświętnymi strojami i z dumą prezentowali własnoręcznie wykonane biało – czerwone kotyliony.

O godzinie 11.00 spotkaliśmy się w sali koncertowej naszej szkoły, aby wysłuchać przygotowanego na tę okoliczność programu słowno- muzycznego. Prowadzące : Oliwia Janicka i Ewelina Kinowska przybliżyły nam historię naszego kraju i opowiedziały o jego trudnych, ale i szczęśliwych losach na przełomie wieków. Uczniowie klasy III x OSM II st. zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wzruszyli publiczność wygłaszanymi tekstami o tematyce patriotycznej. Jak na szkołę muzyczną przystało, nie zabrakło także doznań muzycznych. Na fortepianie Gabriela Bortnowska przybliżyła nam twórczość Fryderyka Chopina, a zespół w składzie : Oliwia Chabowska, Patrycja Pączkowska, Pola Kamińska i Hubert Bielecki ujął nas za serca wykonaniem utworu „Ballada o Janku Wiśniewskim”. Natomiast chór pani Justyny Moskalik zaprezentował kilka sztandarowych pieśni patriotycznych. Swoimi umiejętnościami recytatorskimi pochwalili się też laureaci konkursu recytatorskiego, który odbył się 7 listopada w naszej szkole.

Wydarzenie nie tylko przywróciło pamięć o trudnych losach naszego kraju, ale też przyniosło sporo refleksji i moc wzruszeń. Młodzi patrioci, słowami wielkich poetów i muzyką wybitnych kompozytorów, wprowadzili nas w ogólnopolskie obchody Święta Niepodległości.

« 1 z 4 »
100 lat Niepodległości