Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat

W marcu uczniowie klasy Va Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie pod opieką wychowawczyni – pani Alicji Młynarczyk włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Koszalińskiej Filii Zachodniopomorskiego  Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Pierwszy etap zorganizowany został w szkole. Dzieci przygotowały piękne kartki świąteczne, które zostały przekazane podopiecznym hospicjum. Kolejnym działaniem było uczestnictwo grupy w warsztatach organizowanych w kreatywnej sali zabaw AJKAN w Koszalinie. Uczniowie spotkali się z rodzinami chorych dzieci, wolontariuszami i pracownikami ośrodka. Przy wspólnym barwnym stole wykonali ozdoby i upominki wielkanocne. W radosnej atmosferze, przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki powstały prace nietuzinkowe, unikatowe i co najważniejsze – stworzone w rytmie otwartego na niesienie pomocy serca.

Spotkanie to poruszyło uczniów, pozwoliło uświadomić, że poświęcenie czasu drugiemu człowiekowi sprawia mnóstwo satysfakcji i radości.

Słowa papieża Franciszka: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” niech prowadzą nas w stronę ludzi chorych, samotnych i potrzebujących pomocnej dłoni , naszego szczerego serca i uśmiechu na co dzień, nie tylko od święta.

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat