Laury dla skrzypków na Międzynarodowym Konkursie w Austrii

W dniach 9-12.09.2017 na zamku Zell an der Pram w Austrii odbyły się XI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy oraz III Międzynarodowy Konkurs Kameralny. W konkursie uczestniczyli skrzypkowie oraz zespoły kameralne z Polski i Niemiec w 4 grupach wiekowych. Konkurs był dwuetapowy. W Jury konkursu znaleźli się wykładowcy Akademii Muzycznej z Würzburga oraz pedagodzy z Koszalina – Panie Małgorzata Kobierska i Danuta Kaluta – Jakubowska.
Młodym artystom akompaniował Pan Antoni Brożek – grający na wielu salach koncertowych całej Europy solista i kameralista, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach.
W konkursie Koszalin reprezentowało troje młodych skrzypków: Ignacy Łajca (uczeń kl. III OSM I st. mgr Danuty Kaluty Jakubowskiej) w kategorii A oraz Martyna Skuza i Julia Popławska (uczennice kl. V OSM I st. i I OSM II st. mgr Natana Dondalskiego) w kategorii B.

Wszyscy zostali laureatami Konkursu. Jury pod przewodnictwem Herwiga Zacka (AM Würzburg) przyznało pierwszą nagrodę Martynie Skuziea Ignacy Łajca i Julia Popławska otrzymali drugie nagrody w swoich kategoriach wiekowych. Ponadto w rywalizacji zespołów kameralnych, duet w składzie Martyna Skuza i Julia Popławska otrzymał pierwszą nagrodę. Tegoroczny konkurs poświęcony był pamięci wieloletniego patrona konkursu, zmarłego w tym roku Grigori Zhislina – wspaniałego skrzypka i pedagoga. GRATULUJEMY!

Laury dla skrzypków na Międzynarodowym Konkursie w Austrii