Sukces pianistek koszalińskich – sióstr Bortnowskich

W dniach 22- 26 października we Lwowie odbyła się II edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Feurich Virtuoz”, w którym wzięli udział młodzi muzycy z Ukrainy, Polski i Włoch.

W Jury, któremu przewodniczyli prof. Jarosław Drzewiecki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz prof. Jurij Kot z Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie, zasiedli dr hab. prof. nadzw. Anna Jasnowska (AM Bydgoszcz), prof. Olga Zdorenko (Conservatorio di Musica Gesualdo da Venosa w Potenzy, Włochy), prof. Vera Mullerova (Konserwatorium w Pilźnie, Czechy) i inni.

Wśród laureatów znalazła się Gabriela Bortnowska, laureatka I miejsca w grupie III oraz Julia Bortnowska, która wywalczyła Grand Prix konkursu.

W nagrodę Julia i Gabriela wezmą udział w koncertach i kursach pianistycznych w Warszawie oraz w finale Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Wiedniu.

Julia również otrzymała, jako główną nagrodę konkursu, zaproszenie do wykonania dowolnego koncertu fortepianowego z Lwowską Orkiestrą Symfoniczną w przyszłym sezonie artystycznym.

Julia i Gabriela pracują pod kierunkiem pana Pawła Bortnowskiego. Gratulujemy !!!

Sukces pianistek koszalińskich – sióstr Bortnowskich