Sukcesy dęciaków w Lublinie

        W dniach 18-19 czerwca 2018 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie odbył się Konkurs Instrumentów Dętych im. Bolesława Strawy i Franciszka Krzemińskiego. Wzięło w nim udział około 100 uczniów, grających na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych z całej Polski, wśród nich uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie.

    Wszyscy uczestnicy z Koszalina otrzymali nagrody: trio stroikowe w składzie Paulina Sochaj – obój, Kacper Wołkanowski – obój oraz Grzegorz Majcher – fagot zdobyli III miejsce w kategorii zespołów kameralnych, Grzegorz Majcher wywalczył III miejsce w grupie fagotów, natomiast oboistka Paulina Sochaj została uznana za najlepszą wykonawczynię spośród wszystkich uczestników konkursu i nagrodzona Grand Prix.

      Za wyróżniające przygotowanie uczniów jury, złożone m.in. z profesorów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy nagrodziło również ich nauczycieli: Piotr Bajona, który prowadzi trio stroikowe i pod którego okiem pracuje fagocista Grzegorz Majcher oraz Dominikę Kubiak, u której uczy się oboistka Paulina Sochaj.

Sukcesy dęciaków w Lublinie